loader gif

Sıkça Sorulan Sorular

Mudosan İnşaat - Gayrimenkul

Sorularınızı dinliyor ve cevaplıyoruz

Müşterilerimizden en sık gelen soruları sizler için derledik ve cevapladık. Bunlar dışında aklınıza takılan soru ve problemleriniz var ise iletişim numaramızdan ya da iletişim formundan bizlere ulaşarak sizlere yardımcı olmamızı kolaylaştırabilirsiniz.
 • Kış Bahçesi Sistemleri Kullanım Alanları?

  Yüksek katlı binaların teraslarında ve balkonlarında, müstakil evlerin bahçelerinde kullanılabilir. Bahçeli bir evde oturuyorsanız isterseniz evinizin bitişiğine kış bahçesi sistemleri yaptırarak evinize ayrı bir oda olarak kullanabilirsiniz, isterseniz de bahçenizin herhangi bir yerine yaptırabilirsiniz.

 • Cam Balkon Yaptırmak Yasal mı Değil mi ?

  Balkon kapatmanın yasal olup olmadığı; balkonun gömme balkon olup olmadığına ve balkonu kapatma biçimine göre değişiyor. Balkonun gömme balkon olmaması, taban alanının artmaması, taşıyıcı unsurların ve çekme mesafelerinin etkilenmemesi durumunda, balkonun camla kapatılmasında, yasaya aykırılığı olmadığına karar veriliyor.

 • Duşakabin alırken, nelere dikkat etmeliyiz?

  Açılır kapanır bölmelerinde kullanılan rulmanların bilyalı olmasına, kalitesi doğrultusunda rahat ve yumuşak çalışmasına, temperli cam ların hangi fabrikada üretildiğine, duşakabin de kullanılan alüminyum profillerin et kalınlığının 1.2 mm olmasına , Duşakabinin Servis ve garantisine sahip olup olmadığı sorgulanmalıdır

 • Panjur kutuları dış cepheye zarar verir mi?

  Hayır vermez. Çünkü panjurlar dış cepheye özel vidalama sistemi ile tutturulduğu için dış cephenin altına su sızmasına engel olur.

 • Camların dış tarafını nasıl temizleyeceğim?

  Katlanır cam sistemlerinde cam paneller balkon içerisine 90′ lik bir açıyla toplanabildiği için panellerin dış yüzeyleri balkon içinden rahatlıkla temizlenebilir. Ancak katlanır camların haricinde kullanılan sürgülü kayar cam sistemleri, camlar katlanmadığından temizlemek çok da kolay değildir.

 • Cam Balkon Nedir?

  Cam Balkon Sistemlerinde tüm camlar çok kolay ve hızlı bir şekilde açılıp kapanır. Hava oluşturacak koruyacak ve size ayrılan bölümü koruyacak çarpıcı, estetik bir görüntü sağlar. Tüm yıl boyunca cam oda içine ısı kaybı olmadan rahatlıkla yaşam alanlarınızı genişletebilir ve şekillendirebilirsiniz.

 • Panjurun ısı yalıtım özelliği var mıdır?

  Tek başına panjur pencereler gibi ısı yalıtım özelliği sağlamaz. Ancak pencerelere yardımcı olabilecek şekilde ısı yalıtım sağlar. Kışın soğuk ve rüzgârın girmesini önler yazın ise evinizi güneşten koruyarak serin kalmasını sağlar.

 • Çelik Kapılar Bakım Gerektirir mi?

  Çelik kapılar çok uzun yıllar kullanılan ürünler olduğu için yılda bir kez bakım gerektirirler. Kapı kilitleri ilk montaj sonrası duvar hareketlerinden dolayı sertleşebilir. Bu sertleşmeyi bildiğimiz yüz kremi  ile bir parça kilit diline sürerek ortadan kaldırabilirsiniz. Lütfen sadece küçük bir miktarı kilit dilinin üzerine sürerek uygulayınız. Kilit sistemlerine hiç bir madde kullanmayınız.
  Çelik Kapı Kanadını taşıyan menteşeler zamanla, kuruluk ve sürtünmelere bağlı olarak gıcırtı yapabilir. Bunun için teknik servis çağırmak gerekmez. Geleneksel yöntemle, yılda bir kere menteşelerin  yağlama yapılması yeterlidir. Bu yağlamanın da abartılmadan, yağlama yapılırken kapı kanadı ileri geri açma hareketleri ile contact-cleaner'ın yerine yerleşmesi sağlanarak, bir iki püskürtme ile sınırlı tutulması yerinde olacaktır.
  Çelik Kapı Fitili de ıslak bezle silinip kurulanarak, bakımı sağlanabilir.

Mudosan İnşaat - Gayrimenkul

Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?

Numaranızı bırakın, sizi arayalım!

Aklınıza takılan bir sorunuz var ise numaranızı bize gönderin sizi arayalım.